Jeżeli chodzi o podróżowanie poprzez korzystanie ze środków transportu kolejowego, to można w tym aspekcie wyróżnić zarówno wiele wad, jak i zalet. Tych drugich jest znacznie więcej i nimi zajmiemy się na wstępie. Otóż podstawą w zakresie transportu kolejowego jest nic innego jak szybki dojazd z miejsce na miejsce, brak korków oraz dużo tańsza forma podróżowania niż przykładowo decydując się na podróżowanie indywidualnymi formami kolejowymi. Musimy także wiedzieć, że jest na chwilę obecną, zarówno na terenie naszego kraju, jak także i ogólnie w świecie, przykładana bardzo duża waga do tego, aby rozwijać intensywnie i systematycznie przewozy kolejowe pasażerskie, więc generalnie PKP proponuje coraz to większe udogodnienia, w tym nie tylko komfort podróżowania czy nowoczesne środki przewozowe, ale też mocno rozwinięte linie kolejowe oraz dobre połączenia jeżeli chodzi o rozpiskę kursów.

Do tego dochodzą też wyżej wspomniane niskie koszty za bilety. Jest to bardzo dobra alternatywa wobec przede wszystkim zatłoczonych środków transportu zbiorowego, w tym chociażby kursowania metrem czy autobusami miejskimi. Podróżowanie w ten sposób ma także kilka minusów, w tym między innymi jazda może wywoływać chorobę lokomocyjną u osób źle znoszących wstrząsy, nagłe zahamowania i turkot. Ponadto w wielu przypadkach trzeba przesiadać się, na przykład gdy remontowane są linie kolejowe, na autobusy będące formą zastępczą na czas prowadzonych prac.

W pociągach szacuje się także największe ryzyko dochodzenia do przestępstw związanych z kradzieżami. Warto jednakże wybierać ten rodzaj środków transportu chociażby ze względu na spore oszczędności z nich wynikające.

Poduszki pneumatyczne NT Hybrid Bags RESQTEC